OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOŚCIERZYNIE - Wydarzenia - Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Wydarzenia

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W KOŚCIERZYNIE

22 lipca 2019 r. odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku przypada 100 rocznica powstania Policji Państwowej. W kościerskim garnizonie, w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało 31 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

 

Obchody policyjnego święta rozpoczęły się mszą świętą w kościele Trójcy Przenajświętszej w Kościerzynie intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin. Kolejną częścią obchodów była uroczysta akademia w sali konferencyjnej urzędu miasta Kościerzyna, w której trakcie mundurowi odebrali awanse i odznaczenia. W tym roku podczas uroczystego apelu odbywającego się w ceremonialnej oprawie awansowanych na wyższe stopnie zostało 31 policjantów. Ponadto policjanci zostali odznaczeni medalami oraz odznakami. W uroczystościach brał udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją, a także rodziny policjantów.
Po uroczystościach delegacje przeszły pod gmach przedwojennej komendy Policji Państwowej gdzie komendanci, Senator Rzeczpospolitej Polskiej Waldemar Bonkowski, starosta kościerski Alicja Żurawska, złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową poległych policjantów w latach 1920-1940